Kilenc feng shui ötlet karácsonyra

mécses fenyőágak között

A karácsony bizony mindenkinek mást jelent. Nem maga az ünnep az, ami szép vagy sem, hanem mi magunk tesszük azzá: mindenekelőtt a saját hozzáállásunkkal, szándékunkkal és azzal, hogy milyen odaadással és odafigyeléssel készülünk, milyen hagyományokat követünk vagy igyekszünk teremteni. Lehet a karácsony eszeveszett ajándékhajhászás vagy meghitt készülődés és családi együttlét – ez is, mint minden, csak tőlünk függ.

Mégsem tekinthetünk el attól, hogy például a színek rezgése egyformán hat minden élőre, hogy nem vonhatjuk ki magunkat a rend-rendetlenség hatásai alól és az alól sem, hogy bizonyos időpontok közeledte a tapasztalatainktól függően milyen érzésekkel tölt el bennünket.

Szeretnék most néhány tippet adni „fengshuis” szemszögből már jó előre a készülődéshez, hátha valamelyik segít majd abban, hogy még jobban teljen az a pár szép – illetve széppé tehető – nap!

1. Mindenképpen egy nagyszabású rendrakással, takarítással érdemes felkészíteni a lakásunkat és ezáltal a lelkünket is a közelgő ünnepi pillanatokra. Ahogyan a tavaszi nagytakarítás arról szól, hogy a húsvéti ünnepekre megtisztuljunk, úgy egy őszi-téli lomtalanítás és portalanítás alatt ugyanígy „díszbe öltöztethetjük” a lelkünket.

2. A „rend-szer” szellemében igyekezzünk akár már novemberben egy karácsonyi menetrendet kialakítani: összeírni az ajándéklistát és elkezdeni beszerezni az ajándékokat, elkészíteni a menüsort az alapján, hogy melyik nap kivel ünnepelünk, ügyelve olyan részletekre, hogy például lesz-e gyermek vendégünk, lesz-e esetleg vegetáriánus vagy ételérzékeny a látogatóink között, és így tovább. Ezek persze csak példák, amelyek jól megmutatják, hogy tényleg érdemes előre tervezni, ha nem az utolsó pillanatban szeretnénk kapkodni és így idegeskedéssel tölteni azokat a napokat, amelyeket nyugodtan is lehetne.

3. Az adventi koszorú közös készítése egy baráti találkozó alkalmával vagy a gyermekeinkkel igazán kellemes ráhangolódás lehet a karácsonyra. Ne sajnáljuk rá az időt és a kellékekre a pénzt, igazán örömteli és értékes együttlét kerekedhet a koszorúgyártásból!

4. Amennyiben időnk engedi – és bizony igenis szervezzük úgy az életünket, hogy engedje – mindenképpen készítsünk saját kezűleg legalább valami apróságot mindenkinek, aki számunkra fontos! Lehet például egy nagy lábos karácsonyi ízű-illatú, narancsos vagy almás, fahéjas, szegfűszeges lekvárt főzni és saját címkével ellátni. Közben gondoljunk azokra, akiknek szánunk belőle, ez máris nagyon sok pozitív energiát fog adni a megajándékozottaknak! A gyerekek rajzolhatnak, hajtogathatnak valamit, nagyszülőknek ez a legszebb ajándék, sokszor túlzás nélkül nincs is szükség egyébre… Karácsonyi likőröket akár már októberben el lehet készíteni, hogy decemberig összeérjenek.

5. Bár a karácsony elsődleges színei sok helyen a piros, a zöld és az arany, a pasztell színek harmonikusabb, nyugodtabb rezgésűek, így sokak számára szerencsésebbek egy hajszás év zárásaként. Így ha békességre és nyugalomra vágyunk, válasszuk az arany vagy ezüst – amelyek egyébként a gazdagságunknak is jót tesznek – kevésbé csillogó, antik, kopottas változatát és hozzá visszafogottabb, világosabb, tört színeket. Ezek segítenek a meghittebb környezet kialakításában és abban, hogy a családi béke teljesebb legyen.

6. A karácsonyfát valóban központi helyre igyekezzünk tenni, amennyiben ezt a lakásunk méretei és adottságai lehetővé teszik. Igazán kár volna egy sarokba száműzni a karácsony legfőbb szimbólumát, melyhez milliók szeretet és hite kapcsolódik a kollektív tudattalanban és így nagyon pozitív rezgéseket áraszt maga körül! Legyen a fa valóban igazi éke az otthonunknak erre az 1-2 hétre, olyan helyen, ahol nem éppenhogy csak „megtűrik” szegényt, de nem is kell feltétlenül kerülgetni és lehetőleg nem borul rá senkire.

7. Különösen a lakás gazdagság és család-egészség területét érdemes díszíteni és ezáltal energetizálni a karácsonyi napokon! A „gazdagság” nem csupán anyagi-fizikai síkon jelentkezhet, hanem természetesen lelki és szellemi szinten is, erre pedig különösen ilyenkor nagy szükség van otthonunkban, hogy igazán felöltődhessünk. Akárcsak a családi békére és az egészségre, ez azt gondolom, a karácsony kapcsán nem is szorul külön magyarázatra.

8. A feng shui szereti a hagyományos jelképeket. Természetesen nem a keleti jelképekre gondolok, amelyek számunkra többnyire nem sokat jelentenek, hanem mindenkinek a saját kultúrájának és családi hagyományainak megfelelő jelképek adják a legtöbb energiát. Karácsonyhoz kapcsolódóan ilyenek az angyalkák, amelyek a segítők jelképei; a csengettyű, aminek a tiszta hangja tértisztító hatással bír; a csillagok és a gömbölyű díszek, amelyekkel az Univerzumot hozzunk be jelképesen az otthonunkba; az alma és a gyümölcsök, a dió a test és egyben szellem táplálását jelenítik meg; a gyertya pedig természetesen a szellemi-lelki fény és világosság szimbóluma, így érdemes (persze óvatosan) minél több darabbal körülvenni magunkat a szent napokon. További jelképek, mint a szaloncukor, a beigli, az adventi koszorú és bármi egyéb, ami pozitív érzéseket kelt bennünk, mindenképpen kapjanak helyet az ünnepek alatt évről-évre! Az embernek rengeteg pozitív energiát és biztonságot ad minden szertartás, hagyomány és az ismétlődő dolgok.

9. Az illatok a karácsony elengedhetetlen kellékei, ne feledkezzünk meg róluk sem!

hirdetés

1 KÉRDÉS

Comments are closed.